Wolontariat

Interesuje Cię taniec towarzyski i wszystko, co nim związane? Chcesz się dowiedzieć, jak wygląda organizacja jednego z największych festiwali tanecznych w Polsce ? Chcesz zdobywać nowe znajomości i doświadczenia, które mogą zaprocentować w przyszłości? Zostań jednym z naszych wolontariuszy!

Jakie korzyści płyną z pracy wolontariackiej?

Praca wolontariusza jest dobrowolną pracą na rzecz festiwalu, a jej najważniejszą korzyścią jest aktywne współtworzenie prestiżowej międzynarodowej imprezy kulturalno-sportowej. Festiwal daje wolontariuszowi możliwość spotkania znanych postaci związanych z tańcem towarzyskim, udziału w pokazach i wydarzeniach towarzyszących. Wielu wolontariuszy towarzyszy Festiwalowi rokrocznie, dzięki czemu mają szansę nawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie oraz pogłębiać swoje doświadczenie zawodowe, które procentuje w przyszłości.

Każdy wolontariusz festiwalu otrzyma zaświadczenie o odbytym wolontariacie w wersji dwujęzycznej (polskiej i angielskiej) wraz z atrakcyjnym pakietem lekcji tańca towarzyskiego prowadzonych przez mistrza Michała Skawińskiego.

Istnieje możliwość odbycia praktyk studenckich w ramach wolontariatu po zgłoszeniu tego faktu podczas rozmowy kwalifikacyjnej, przedstawieniu stosownego skierowania z uczelni oraz uzyskaniu akceptacji organizatora.

Kto może zostać wolontariuszem?

Zachęcamy do udziału w wolontariacie osoby komunikatywne, chętnie uczące się, obowiązkowe, które cechuje otwartość na nowe wyzwania.

Wolontariuszem festiwalu może być osoba, która ma ukończone 16 lat do dnia 10 kwietnia 2022.

Doświadczenie z zakresu wolontariatu w ramach wydarzeń sportowych i kulturalnych jest mile widziane, ale niekonieczne.

Idealni wolontariusze to osoby:

  • odpowiedzialne, dobrze zorganizowane, punktualne;
  • uśmiechnięte, otwarte, chętne do pomocy;
  • zaangażowane i gotowe do podejmowania wyzwań;
  • dyspozycyjne;
  • przestrzegające obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Wyrażenie zgody na czynny udział w tegorocznym festiwalu w roli wolontariusza łączy się z zobowiązaniem do posiadania ważnego certyfikatu szczepień, oraz potwierdzenia, że w przypadku złego samopoczucia, podwyższonej temperatury, duszności lub innych objawów bezzwłocznie poinformuje organizatorów o tym fakcie. Wszelkie działania w obiektach festiwalowych będą wiązały się z obowiązkiem noszenia maseczki, częstego mycia i dezynfekcji rąk, utrzymywaniem bezpiecznego dystansu oraz bezwzględnego przestrzegania obowiązujących zasad epidemiologicznych.

Jak zostać wolontariuszem?

Wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony poniżej.

Wyniki rekrutacji rozsyłane będą drogą mailową. Wypełnienie i przesłanie aplikacji nie jest równoznaczne z przyjęciem na wolontariat. Decyzję o przyjęciu podejmą organizatorzy festiwalu po zapoznaniu się z nadesłanymi aplikacjami i przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych.

Osoby, które nie ukończyły 18-tego roku życia, a których zgłoszenie zostanie rozpatrzone pozytywnie, będą mogły realizować wolontariat, po dostarczeniu pisemnego pozwolenia od rodziców/opiekunów.

Pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia potwierdzamy mailem, w którym załączamy egzemplarz umowy wolontariackiej. Umowę w formie papierowej podpisujemy na spotkaniach organizacyjnych poprzedzających festiwal.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Na czym polega praca wolontariusza?

Kontakt

Wszelkie pytania dotyczące wolontariatu prosimy kierować na adres: wolontariat@stardancefestival.com 

Towarzystwo Kulturalno-Sportowe Stardance

ul. Drukarska 36
53-312 Wrocław

📞 +48 660 691 707;
📞 +48 609 050 150
📞 +48 602 100 079

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wpisz język i zaznacz poziom zaawansowania

Arena festiwalowa

Centrum Sportu i Rekreacji
ul. Oławska 46, 55-220 Jelcz-Laskowice
T +48 71 303 65 09
E recepcja@csir-jl.pl 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Star Dance Festival (C) 2022    |    Projekt i realizacja: kreacja24.pl